Ymere verhuurt woningen in Amsterdam, Almere, Haarlem en Haarlemmermeer. In elke gemeente is een huurdersorganisatie actief die de belangen van de huurders behartigt. Deze vier huurdersorganisaties werken samen in SHY: de Samenwerkende Huurdersorganisaties Ymere.

SHY

De vier regionale huurdersorganisaties werken samen in Samenwerkende Huurdersorganisaties Ymere (SHY). Het bestuur van SHY overlegt minimaal 5 keer per jaar met de Directieraad van Ymere over zaken als huurbeleid, huurverhoging, (meer)jaarplannen, beleidsplannen en andere zaken die de huurders direct aangaan.
Daarnaast overlegt ze met de RvC, waar ze van de 6 leden er namens de huurders 2 benoemt. Ook benoemt ze met de Directieraad de leden van de geschillencommissie. De de SHY heeft een eigen website: www.huurdersYmere.nl Neem gerust een kijkje!

De volgende  huurdersorganisaties vormen de SHY:

De huurdersorganisaties overleggen een aantal keren per jaar met de regiomanagers van Ymere over bijvoorbeeld onderhoudsplannen en verkoop- en renovatieplannen.

Samenwerkingsovereenkomst

In de Samenwerkingsovereenkomst tussen Ymere en de Samenwerkende Huurdersorganisaties Ymere (SHY) is vastgelegd wat huurder en verhuurder moeten doen om aan de eisen van de Overlegwet te voldoen.
Deze overeenkomst is eigenlijk een uitbreiding van de Overlegwet. Handig is ook de erin opgenomen kruisjeslijst, die precies aangeeft welke rechten er voor wie zijn bij welke onderwerpen.

Lees hier de Samenwerkingsovereenkomst tussen SHY en Ymere

Meer weten?

Heeft u een vraag over wat we doen, of wilt u weten wat we voor u, uw straat of bewonerscommissie kunnen betekenen? Neem gerust contact met ons op – we denken graag met u mee. Of het nu gaat om een specifieke situatie in uw wooncomplex, een idee dat u wilt delen, of gewoon een praktische vraag over huren bij Ymere: u bent van harte welkom. Geen vraag is te klein of te groot. Samen komen we verder.